12 Ağustos 2012 Pazar

Emayeli Fikirler

Önümüzdeki hafta için çok heyecanlıyım. Yazlığa istediğimiz büfe işini hallettik. Bayram öncesi gelip yerine yerleşmiş olacak ve ben de sizlerle paylaşacağım. O gelene kadar da sizlerle yaratıcı ve dekoratif birkaç fikri paylaşmak istedim.
Bir süre önce sevgili kuzenim Serap emaye dostuna -yani bana- birkaç görsel gönderdi. Kendisi internet kurdudur. Öyle şeyler bulur ki şaşarsınız. Ben henüz hiçbirine rastlamadım kendi aramalarım sırasında. Ben de yazlıkta bol vaktim varken seramik boyamadan vakit buldukça internette gezinip birkaç güzel görsel daha buldum. Hatta bir sitede o kadar güzel fotoğraflar var ki sadece birini yayınlayıp sizlere web adresini vereceğim.

Öncelikle bende de 3-4 tane bulunan emaye kaselerden başlamak istiyorum. Kuzenim bu fikri internette görmüş benim de çok hoşuma gitti. Emaye bir tabak ve kaselerle nasıl sevimli bir abajur yaptıklarına bakın. Tek yapılan emayeleri ortadan delmek ve silikonla birbirine yapıştırmak. emaye abajur ayağı
Bir de evdeki kurdele ve süslerle tamamladınız mı bitti... emaye abajur ayağı 1

Bir diğeri de bu demlik. Eski emaye demliği yeni gümüş kaplama bir hazne ile tamamlamışlar. Çayın sıcak kalmasını sağlıyor. Modern ve eskinin bir aradalığı çok hoşuma gitti.

demlik1 demlik
Evde emaye kupalarınız ve büyüklerden kalma bir de işli örtünüz varsa duvara bir raf yapıp onları sergilemenin tam sırası..
emaye muglar
Son olarak da bu kırmızı cümbüşüne bir bakmanızı istiyorum. Tüm parçalar tek tek ve bir arada ne kadar güzel. Bu fotoğrafın olduğu siteye de bir gözatın derim. Şahane kareler var. Birçok fikir edinebilirsiniz. İnternetten biraz arattıysanız bilirsiniz. Mutfakla ilgili tüm ürünler "kitchenalia" başlığı altında geçiyor. Alt başlık olarak da emaye ürünlere ulaşabiliyorsunuz. Bu sitede de kitchenalia başlığı altındaki en güzel fotoğraflar toplanmış. Seyretmeye doyamayacaksınız.
Ayrıca buraya da bakın derim.   kirmizi
Haftaya görüşmek üzere...

5 yorum:

Serap dedi ki...

Canım,

Paylaştığımız bu güzel fikirler umarım bazı evlerde hayat bulur. Emayeye dair herşey çok güzel, paylaşımlarımız daim olsun :)

Duygu cum ve Destina cım,
tabiki sizlerde bu paylaşımlarımızın birer parçasısınız diye düşünüyorum. DDSS Forever ;)

Hepinize Alushta dan sevgilerimi gönderiyorum...

Selen dedi ki...

Kuzencim
Ben bu takma adi cok sevdim :) icinde ortak cok sey barindiriyor...
Opucukler

Adsız dedi ki...

Canlarım,
Sıcaklığınız,ortak paylaşımlarımızla sanki bambaşka duygular yaşatıyor bana..
Serap'çığımın araştırmalarını zaman buldukça takip etmem gerekiyor çünkü,ortaya çıkardığı güzellikler seyre değer.
Selen'ciğim ,country büfeni yerinde görmeyi heyecanla bekliyorum,güle güle kullan canım..
Öpüyorum sizi..Sevgilerimle...
Duygu

Selen dedi ki...

Canim gelsin bakalim hevesle bekliyorum dolabimi
Paylasimlar tam gaz devam ;)

Serap dedi ki...

Duygu cum canım,

çok teşekkür ediyorum, hepside sizlerle birlikte daha güzel :)

Sevgiler...